Roláková mánia

| Kategória: trendy

Poznáte pohodlnejší módny kúsok, ktorý by zároveň vyzeral tak sexy?
Dámsky rolák sa v módnom svete objavoval už v 50. rokoch 20. storočia a dodnes patrí medzi klasickú a nadčasovú súčasť nášho šatníka.
Rolák je pomenovanie pre pletený sveter s vyšším golierom, ktorý sa ohýba okolo krku. Zo začiatku sa tento kúsok slúžil len ako ochrana krku pred chladom. Svoju obľubu si spočiatku našiel u mužov, ktorý ho v 50. rokoch 20. storočia považovali za najelegantnejšiu zbraň proti formalizovaným kravatám.
Dámy objavili kúzlo roláka o niečo neskôr a jeho úspech sa začal v Hollywoode medzi hereckými hviezdami. Medzi tie najznámejšie patrila jednoznačne Marilyn Monroe. Nosila ho na rôzne podujatia a preferovala kašmírový materiál, ktorý má hneď niekoľko výhod: je jemný, hebký, chráni pred chladom a nepriaznivému počasiu. Medzi ďalšie hollywoodske propagátorky roláku zaraďujeme aj Elizabeth Taylor či Evu Gardner. V módnych kolekciách návrhárov Emanuel Ungaro a Pierre Cardin sa roláky objavovali na začiatku 80 rokoch 20. storočia.
Na prelome storočia sa popularita roláku znížila, no s rokom 2008 opäť zaznamenal svoj rekordný záujem. V tomto roku totižto módny magazín Elle uviedol, že rolák je jednoducho pilier dámskeho šatníka. Preto od roku 2008 mnoho svetoznámych módnych návrhárov ako sú: Louis Vuitton, Dolce & Gabbana, Yves Saint Laurent, Calvin Klein .. zaraďujú rolák opakovane do svojich kolekcií.
Dámsky rolák môžeme kombinovať s obľúbenou koženou bundičkou, kabátom ale i sakom. Klasický je v bielom alebo čiernom prevedení. Aktuálnym hitom sa však stáva v bordovej farbe a z davu vykročíte, ak si ho zadovážite v smaragdovozelenej farbe.

rolak 5

rolak 4

rolak 700x700

rolak 3

rolak 2

Pridať komentár